info@banasas.com
0264 2301020
info@banasas.com
0264 2301020

KALİTE ANLAYIŞI ve KALİTE BELGELERİ ( ISO 9001 - ISO 14001 - OHSAS 18001 )

 


Banaş A.Ş. 30. yılına, binlerce müşteri portföyü ile girmektedir. Üretim yapan tüm sektörleri kapsayan firma, yenilikçi ve pratik yaklaşımları ile müşterilerine olumsuz yanıt verme lüksüne sahip değildir.


Tam donanımlı Kalite Kontrol Laboratuarı ile müşterilerine ölçüm raporlarıyla ürünler teslim edebilmektedir. CNC 3 Boyutlu Ölçüm Cihazı(CMM), 200 kat büyütme özelliğine sahip Optik Ölçüm Tarama Cihazı, Sertlik Ölçme Cihazları, malzeme analiz Spektrometre Cihazı vb. kalite kontrol ekipmanları ile hizmetinizdedir.  


Tekstil, plastik, kağıt, gıda, otomotiv, ambalaj, makina, medikal, kauçuk, ağaç, inşaat ve çelik sektörleri başlıca çalışılan sektörlerdir. Gerektiğinde 7/24 çalışarak müşterilerinin ani gereksinimlerini çözmektedir. Şeffaflık ve dürüstlük ilkesine sahip olan firmanın, bıçakçılık konusunda ki tecrübesi üst düzeydedir.


Banaş, Türkiye’nin önde gelen firmaları ile kuruluşundan itibaren çalışılmaktadır. Çalışılan her firmayı aynı bakış açısı ile değerlendirmeye almaktadır.


Global pazarda da faaliyetleri her dönem artmaktadır. Son 10 yıl içerisinde, Almanya ve Amerika Birleşik Devletlerin de satış ofisleri açmıştır. Bu sayede dünyanın dört bir yanından talep görmeye başlamış, ürünlerini küresel pazarda da kanıtlayabilmiştir.


Banaş, makina bıçak ve parçaları üretiminde, hammadde malzemesi olarak kuruluşundan itibaren, Avrupa ve ABD çelikleri kullanmaktadır. Üretilen bıçaklarda sınırsız ölçü ve 10.000  çeşit ürüne ulaşmıştır. 200 tezgah parkıyla sektöründeki lider kuruluştur.


Gıda, gıda ambalajı ve tıp sektörlerinde kullanıma yönelik makina bıçakları üretiminde, yüksek sertlik kazandırılarak yüksek performans elde edilebilen nitelikli paslanmaz çelik malzemesi kullanmaktadır. Delikli sac, filtre ve süzgeç imalatlarında da paslanmaz çelik kullanılmaktadır.


Kağıt, plastik, ambalaj-paketleme, tekstil, otomotiv ve çelik sektörlerindeki makina bıçakları ve kesici aletler üretiminde ise, yüksek karbonlu takım çelikleri ve yüksek hız çelikleri kullanılmaktadır. İstenilen sertlikte veya bölgesel sertlikte ürün seçenekleri ile üretim yapılabilmektedir.


Kesici aletler ve makina bıçakları konusunda, kestiği malzemeye karşı yüksek derecede aşınmaya karşı direnç gösterebilen, sürtünme ve seri çalışmalara karşı ise oldukça iyi performans alınabilen Karbür(Elmas) malzemesi de üretim kapsamında bulunmaktadır.


Kaplama konularında da alternatifler sunulmaktadır. Konusuna uygun, endüstriyel kaplama seçenekleri de mevcuttur. Kesilecek veya işlenecek malzemeye göre, yapışma, körelme, aşınma ve sürtünmeye karşı direnç ve uygunluk gösterebilen endüstriyel kaplamalar yapılabilmektedir.Son Ürünler